HiszpaniaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

200 złotych na wakacje

Hiszpania- pogoda, temperatury i położenie

Autor: Lidia Golabek - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu HiszpaniaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Hiszpania Pogoda

Plus500

Hiszpania jest krajem położonym na Półwyspie Iberyjskim, o bardzo zróżnicowanym położeniu, pogodzie i temperaturze. Znajdziemy tam zarówno wspaniałe wzgórza na północy, jak i piaszczyste plaże na wschodzie, południu czy też na wyspach. Pogoda w poszczególnych regionach również znacznie się różni, zatem na północy jest najchłodniej, a najcieplej na wschodzie, na Wyspach Kanaryjskich i Balearach.

Pogoda i temperatury

Najwyższe temperatury występują przez cały rok na Wyspach Kanaryjskich, wahają się w granicach 24-30’ C. Najzimniej jest na północy kraju i tam również notuje się najwięcej opadów deszczu. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, gdzie temperatury wynoszą średnio 15’ C w dzień. Na południu jest nieco cieplej i temperatury powietrza w najzimniejszym miesiącu stycznia wynoszą około 18’ C. Najcieplejszy miesiąc to sierpień z temperaturami w granicach 30’ C.

Położenie Hiszpanii

Hiszpania jest krajem bardzo zróżnicowanym pod względem położenia. Północną część kraju zajmują liczne lasy, które porastają tereny górzyste. Południowa część kraju to już prawdziwie afrykańskie klimaty, cieplejszy klimat, tereny i roślinność nieco pustynna. Wschód natomiast to wspaniałe wybrzeże i bezkresne plaże, które zazwyczaj są pełne turystów.


Pomysły na biznes w internecie
INNE PORADY DLA TURYSTÓW W HISZPANIIUwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO