HiszpaniaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket

200 złotych na wakacje

Aragonia- klimat, temperatury, położenie, ciekawostki i trochę historii

Autor: Lidia Golabek - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu HiszpaniaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Hiszpania Pogoda

Plus500

Aragonia to region położony w północnej części Hiszpanii, graniczący od północy z Francją, od wschodu z Katalonią, od zachodu z Kastylią, a od południa z Walencją. Jest to region o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu terenu, a co za tym idzie również klimatu. Znajdziemy tam zarówno wysokie góry, doliny, jak i obszary równinne.

Klimat i temperatury

Jak już wspomnieliśmy wyżej, duże zróżnicowanie ukształtowania terenu Aragonii sprawia, że klimat jest tam również bardzo różnorodny. Na najwyższych szczytach Pirenejów przez cały niemal rok leży śnieg, zatem temperatury powietrza są niskie i wynoszą średnio około 5’ C. W rejonach nizinnych jest o wiele cieplej i średnie temperatury w najzimniejszym miesiącu styczniu to około 13’ C w dzień i 5’ C w nocy. Góry otaczają praktycznie całą Aragonię i chronią również od wiatrów. Dlatego też w dolinach jest przez cały rok prawie bezwietrznie i stosunkowo ciepło.

Trochę historii i ciekawostek

Aragonia to prawdziwy raj dla miłośników wspinaczek i wędrówek górskich. Piękne szczyty, skały i malownicze wąwozy zachęcają do wędrówek i zwiedzania ciekawej okolicy. Jest to region sięgający czasów romańskich, zatem znajdziemy tam wiele ciekawych historycznie budowli i zabytków. Mnóstwo wspaniałych pałaców, Kościołów i całych zabytkowych miast, jak na przykład Saragossa czy też Tarazona.


Pomysły na biznes w internecie
INNE PORADY DLA TURYSTÓW W HISZPANIIUwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO